Dünya Güncel Türkiye

“Filistin Davasını Sahiplenmek Tüm Müslümanların Müşterek Vazifesidir”

hâlâ devam ediyor. Çocuk, kadın, erkek hiç ayrım yapmaksızın devam ediyor. Nerede BM, ne yapıyor? Irak’ta var mı yine yok. Biz sabır, sabır, sabır dedik en sonunda dayanamadık ve Suriye’ye, Özgür Suriye Ordusu ile beraber girmek zorunda kaldık. Niçin girdik? Bizim Suriye’nin topraklarında gözümüz yok. Mesele toprağın gerçek sahipleri topraklarına sahip olsunlar, bunu sağlamak için. Yani orada bir adaletin tesisi için varız. Devlet terörü estiren zalim Esed’in hükümranlığına son vermek için biz oraya girdik, başka bir şey için değil.”

Suriye ve Irak’ta çözüm için ırki milliyetçiliğin ve mezhepçiliğin bir kenara konması gerektiğini vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, meselenin çözümü için İslam ülkelerine, hissi davranılmaması, el ele verilerek dik durulması, gereken adımların atılması çağrısında bulundu ve ekledi: “Bir yerlerden çekinmeyelim. Bizim için hüküm bellidir. ‘La tahzen, innallahe meanâ.’ (Hüzünlenme, Allah bizimle beraberdir.) Biz buna bakarız. Biz buna bakmaz da hâlâ korkaklığa devam edersek, bizi daha çok ezerler. Ama ben inanıyorum ki bu buluşmalar, bu toplantılar bir ayağa kalkışın işaretleridir.”

Katılımcılara Türkiye’yi ve sempozyumu teşriflerinden dolayı teşekkür eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini sempozyumun hayırlara vesile olması temennisinde bulunarak tamamladı.

cumhurbaskani-recep-tayyip-erdogan-parlamentolararasi-kudus-platformu-bursa-haber-1 cumhurbaskani-recep-tayyip-erdogan-parlamentolararasi-kudus-platformu-bursa-haber-2 cumhurbaskani-recep-tayyip-erdogan-parlamentolararasi-kudus-platformu-bursa-haber-3 cumhurbaskani-recep-tayyip-erdogan-parlamentolararasi-kudus-platformu-bursa-haber-4 cumhurbaskani-recep-tayyip-erdogan-parlamentolararasi-kudus-platformu-bursa-haber-5 cumhurbaskani-recep-tayyip-erdogan-parlamentolararasi-kudus-platformu-bursa-haber-6 cumhurbaskani-recep-tayyip-erdogan-parlamentolararasi-kudus-platformu-bursa-haber-7 cumhurbaskani-recep-tayyip-erdogan-parlamentolararasi-kudus-platformu-bursa-haber-8 cumhurbaskani-recep-tayyip-erdogan-parlamentolararasi-kudus-platformu-bursa-haber-9 cumhurbaskani-recep-tayyip-erdogan-parlamentolararasi-kudus-platformu-bursa-haber-10 cumhurbaskani-recep-tayyip-erdogan-parlamentolararasi-kudus-platformu-bursa-haber-11

anigif-setmarine-bodrumfethiyemarmaris